Sıkça Sorulan Sorular

Nasıl Ödeme Yapabilirim?

KitapSevdalisi.com'dan banka havalesi veya posta çeki ile alışveriş yapılabilir.


KitapSevdalisi.com’da Stok Sorunu Yaşar mıyım?

KitapSevdalisi.com’ stoklarında bazı ürünlerin durumuna stokları tutulmaktadır; ancak KitapSevdalisi.com, sattığı ürünlerin birçok sanal alışveriş siteleri gibi tamamına stok tutmamaktadır. Ürünleri müşterilerinin siparişlerine göre tedarik etmektedir. Tüm ürünler için listeler güncellense de sipariş verilen bazı ürünler teminci kuruluşların stoklarında tükenmiş olabilir. Böyle durumlarda ilgili bölümümüz tarafından size posta ile bilgi verilir.


Puanlarımı nakit para olarak tahsil edebilir miyim?

Puanlarınız normal şartlarda nakit para olarak tahsil edilemez. Ancak satın aldığınız bir ürünü cayma hakkı veya ayıplı ürün statüsünde iadesini talep ederseniz nakit para ödemesi veya puan olarak alabilirsiniz. Yapmış olduğunuz ödeme şekli ile paranız size iade edilir.


Fiyatlara KDV Dahil mi?

Sitemizdeki tüm ürünler faturalı satışa tabi olup her ürün grubuna tanımlı olan fiyat faturada belirtilmiştir.


Ürünler nasıl yerleştiriliyor?

Web sitemize ürünler çıkış tarihlerine göre yerleştirilmektedir. Dilerseniz sıralama kısmından ürün ismine göre veya fiyata göre sıralama yapabilirsiniz. Sol bölümde bulunan yayınevleri veya yazarlar bölümüne tıkladığınızda ilgili yazar veya yayınevinin kitap listesini göreceksiniz. Bu liste en son çıkan kitap en başta olacak şekilde yerleştirilmiştir


Nasıl arama yapabilirim?

Arama yaparak bulmak istediğiniz ürüne daha kolay ulaşabilirsiniz. Aramayı kitap ismine, yazar ve isbn numarasına göre yapabilirsiniz. Bir ürünü ya da yazarı aramak için, ürün ya da yazarın tam ismini yazmanıza gerek yoktur. Örneğin: Liderlik ve Spor kitabını bulmak için arama kısmına liderlik, yazmanız yeterlidir. Sistem size liderlik ile başlayan ürünlerin listesini getirecektir. Aynı arama mantığı yazar ve isbn numarası içinde geçerlidir.


Nasıl sipariş verilir?

Sipariş vermeden önce bir sipariş listesi oluşturmalısınız. Bu sipariş listesiniz (Sepetiniz) adı altında toplanır. İstediğiniz ürünleri sipariş listenize eklemek için ürünün açıklama kısımlarında bulunan (sepete at) butonunu tıklayın. Sipariş listenizi görmek için sağ üst tarafta bulunan x Adet Ürün kısmına tıklamanız yeterlidir. Bu sayfadan sepetinizdeki ürünleri görebilirsiniz. Bu ürünleri sepetinizden çıkarabildiğiniz gibi, miktarlarında değişiklik de yapabilirsiniz.


Puan Sistemi:
 • Her puan 1 Krş.a tekabül eder. Ürün iadelerinde kazandığınız puanlar hesabınızdan düşülecektir.
 • Yorumlarda yayınlanan, tavsiyelerde ise tavsiye ettiğimiz kişinin maildeki tavsiye linki ile siteye girme şartıyla puanlarınız hesabınıza yüklenir.
 • Puanlarınızla dilediğiniz ürünlerin kargo ücretini de yine puan ile ödeyerek alabilirsiniz.
 • Puanların geçerli olması için yaptığınız alışverişlerden en az 100 puan kazanmanız gerekmektedir.
 • Kötü niyetle kullanılmaması için 1 kişinin 1 günde yapabileceği yorum sayısı 3 ile sınırlanmıştır.
 • Puanlar kazanıldığı tarihten itibaren 6 ay süre ile geçerli olacaktır. Bu tarihten sonra kullanılmayan puanlar sistemimizce otomatik olarak silinecektir.
 • Yorum yaparak veya tavsiye ederek kazanılan puanların toplamı alışverişlerinizden kazandığınız puanların toplamını geçemez. Örneğin: 200 alışveriş puanınız 300 diğer aktivitelerden kazandığınız puanlar. Bu durumda toplam puanınız 400 olur.

Ne Ne Kadar Puan Kazandırıyor ?
 • Üye Olmak: KitapSevdalisi.Com'a üye olan herkese bizden 100 puan hediye !
 • Tavsiye Ederek: 10 Puan
 • Yorum Yaparak : 10 Puan
 • Yaptığınız alışverişler tutarında da hesabınıza puan eklenir. Örneğin 50 TL alışverişinize 50 Puan eklenir.